Yeni Aldığımız Balıkları Akvaryuma Nasıl Koyarız | PET SÖZLÜK

Yeni Aldığımız Balıkları Akvaryuma Nasıl Koyarız Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni balık aldığımız zaman onları arkadaşlar hemen Akvaryum içerisinde salmıyoruz. Öncelikle poşetteki suyun akvaryum suyun içerisindeki suyu sıcaklığı eşitlenmesi amacıyla akvaryum içerisinde poşeti yarım saat bekletiyoruz arkadaşlar ya da 20 dakikada bekletebilirsiniz. Poşetin sağa sola gitmemesi için ya da yatay olmaması için dikkat etmeniz gerek. 20 dakika veya yarım saat beklememiz gerekiyor. Sonrasında bu poşetteki balıkları, kabın içerisine koyuyoruz arkadaşlar.

Poşeti yırtabilirsiniz ya da bir makasınız varsa onunla da açabilirsiniz. Yarım saat beklettiğiniz poşetti bu şekilde bir kovanın içerisine boşaltıyoruz akvaryum içerisindeki su ile balıkçı dan aldığımız poşetteki su arasında değerleri eşitlemek amacıyla kovanın içerisine yavaş yavaş arkadaşlar Akvaryumdaki suyumuzdan bir bardak ya da bir kap yardımıyla ekleme yapıyoruz. Bu sayede Yeni aldığımız balıklara suyuyla Akvaryumdaki suyun değerleri eşitlenmiş olacak arkadaşlar 15 dakika sonra biraz su ekledim. Ben bardakla 5 dakika bekliyorum sonrasında tekrardan bir daha su ekleyip 5 dakika bekledikten sonra, bu şekilde.

Balıkların yeni almış olduğumuz balıkların akvaryumda suya adapte olmasını sağlıyoruz. Üç sefer koyabilirsiniz bu şekilde Akvaryumdaki suda 5’er dakika arayla yaklaşık 15 dakika olacak 20 dakikalık akvaryum suyunu içerisinde  varmış gibi suyun içerisinde beklediğini varsayarsak 15 dakikada Bunun içerisinde adapte olması için su eklemesi yaparsak yaklaşık 35 dakika sürüyor akvaryuma yeni almış olduğumuz balıkları koymamız şimdi 35 dakika sonra 15 dakika oldu Tabii ki su ekleyerek 15 dakika sonra balıkları bir file yardımıyla Yakalayarak arkadaşlar akvaryumumuza eklememiz gerekiyor Yeni aldığımız poşetteki su eklemiyoruz çünkü.

Içerisin de bakteriler olabilir gözle görülmeyen petshoplar da çok fazla kepçe girdiği için akvaryumları çok fazla balık değişim olduğu için akvaryumlarda o yüzden gözle görülmeyen hastalıklar olabilir. Su içerisinde bakteriler olabilir. Bunlar bizim kendi akvaryumdaki polenleri bulaşarak ölümlerine neden olabilir arkadaşlar o yüzden balıkçıdan aldığımız balıkları kesinlikle kendi akvaryumunuzun koymuyoruz.

Balık kırmızı tek tek Yakalayarak akvaryuma yeni tanka alıyoruz Eğer dezenfekte ilacınız varsa balıkları Bir iki gün yani Akvaryumdaki balık sayısı çok balıklarının sayısı yeni aldığımız  balıkları Bir iki gün dezenfekte edilmiş küçük bir akvaryumda bekletirseniz öylece hastalık bulaşma riskini daha Azaltırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir