Köpeklerin Uzak Tutulması Gereken Besinler | PET SÖZLÜK

Köpeklerin Uzak Tutulması Gereken Besinler

Köpeklerin Verilmemesi Gereken Besinler 

Evcil hayvanlar pek çoğumuzun hayatında yer alıyor. Bunlar balık, kuş, kedi ya da köpek gibi seçenekler oluyor. Günümüzde en çok tercih edilen ve sadık dostlar olarak ifade ettiğimiz köpeklerin bakımında da oldukça dikkatli olunması gereklidir.  

Özellikle beslenme konusu bir köpek için oldukça hassas olabiliyor.  Bundan dolayı köpekleri bazı besinlerden mutlaka uzak tutulmalı. 

 1. Çikolata 

Çikolata, köpekler için oldukça tehlikeli bir maddedir. Köpeği zehirleyebilir çünkü çikolata içerisinde bulunan madde yüzünden köpekler bu maddeyi sindiremez. Çok küçük bir çikolata dâhi köpeği mahvedebilir. Bundan dolayı asla verilmemeli. 

 1. Avakado 

İnsan sağlığı için oldukça faydalı bir besin olsa da bir köpek için pek doğru bir seçenek değildir. Avakado tüketimi bir köpekte ishale ve kusmaya yol açar. Bundan dolayı asla köpeğe verilmemesi gerekir. Bununla birlikte köpeğin boğulmasına da yol açar. 

 1. Kafein 

Kafein tüketimi de aynı çikolata kadar tehlikeli olmaktadır. Bir köpek için ölümcül besinler arasında yer alıyor. 

 1. Turunçgiller 

İçerisinde bulunan sitrik asitten dolayı turunçgiller pek köpeklere göre bir besin değildir. Köpeklerin sindirim sistemi tahrişine neden olur. Bundan dolayı köpeklere asla verilmemesi gerekir. 

5.Fındık  

Fındık yağlı bir besin olduğu için köpekler için tehlikeli besinler arasında yer alıyor. Köpeğe fındık verildiği takdirde köpekte kusma, ishal ve halsizlik gibi birçok şikayet meydana geliyor. Bununla birlikte ateş gibi sorunlarda baş göstermeye başlayabiliyor. 

Köpeklerin Uzak Tutulması Gereken Besinler” için 2 yorum

 • 6 Ekim 2019 tarihinde, saat 16:46
  Permalink

  Fındık kesinlikle yedirilmemeli hele kabuklu olursa dişleri için de çok zararlı.

  Yanıtla
  • 6 Ekim 2019 tarihinde, saat 16:51
   Permalink

   Fındık Verilmemeli, ve tavuk kemiği verenler var yemesi için bunlar kesinlikle yapılmaması gerekenlerdir

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir