Köpekler Neden Garip Davranır | PET SÖZLÜK

Köpekler Neden Garip Davranır

5 Garip Köpek Davranışı 

Kuyruk Kovalama 

Yavrular kuyruklarını kovalarken, parmak uçlarını tutan bebekler gibidir. Bu onlar için vücutlarını keşfetmenin bir yolu. Köpeklerin her zaman bunu yapması genellikle problem değildir. Yavru köpeğinizin dikkatini dağıtabilecek misiniz bir bakın. Kuyruğunu ısırmaya çalışmayı yürüyüşe çıkmaya tercih ederse, bu bir problemdir. Veteriner hekiminizle eğitim veya ilaç hakkında konuşmanız gerekebilir. 

Kasık Koklama 

Köpekler birbirlerinin kasıklarını koklamaktan hoşlanırlar, ancak sizin kasıklarınınızı kokladıklarında iş farklıdır! Köpeğinize göre bu kötü bir davranış değil. Köpekler, etrafta dolaşıp diğer köpekler hakkında birçok bilgi edinebilirler. Muhtemelen aynı bilgiyi insanları koklayarak da alırlar. Köpeğinizin meraklılığı sizi veya diğer insanları rahatsız ediyorsa kısa bir itaat eğitimi yardımcı olabilir. 

Çabalama 🙂 

Köpeğinizin yeni kanepe ile kişiselleşmesini izlemek, sizi sinirlendirebilir, ancak bu normaldir. Pek çok köpek için geçerli olan bu durum kendilerini iyi hissetmelerini ve streslerini azaltmalarını sağlar. Daha çok erkek köpekler tarafından yapılır, ancak disiler de bunu bazen yapar. Çoğu durumda diğer tarafa bakmak sorun değil. Fakat insanları sıkıyorlarsa, baskınlık göstermeye çalışıyor olabilirler. Kimseyi rahatsız etmemek için onları uzaklaştırın ve davranış ipuçları için bir eğitmenle veya veterinerle konuşun. 

Çimleri Yemek 

Çimleriniz size lezzetli görünmeyebilir, ancak köpeğinizin başka fikirleri vardır. Köpekler sadece et yiyici değildir. Bazen onlar da biraz yeşillik severler. Ot, sopa ve hatta pislik yemek onlar için normaldir. Çok fazla yapmadıkları sürece tabiki. Köpeğinizin çimleri yeme miktarı artarsa, mide problemleri anlamına gelebilir. Köpeğiniz çok fazla kir yerse, tıbbi bir sorun olabilir (anemi gibi). Kontrol etmek için veterinerinizi arayın. 

Çöpte Yuvarlanma 

Çöplerin içinde yuvarlanan bir köpek görümşsünüzdür. Koku ne kadar artarsa, köpek o kadar  mutlu olur. Bir teori, köpeklerin avlarını şaşırtmayı kolaylaştırmak için kendi kokularını sert kokularla kapatmayı sevdikleridir. Muhtemelen bunu değiştiremezsiniz, bu yüzden ilk önce kokan şeyleri tespit etmeye çalışın ve köpeğinizi temizleyin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir