Kedilerle İletişim Kurmak | PET SÖZLÜK

Kedilerle İletişim Kurmak

Zaman ayırın ve kedinin size gelmesine izin verin. Tıpkı kedi hakkında kararsız hissettiğiniz gibi, kedi sizden ve niyetinizden emin olamayabilir. Kendisiyle etkileşime girmeden kedi ile aynı odada zaman geçirin. Sonunda, kedi muhtemelen merak edilecek ve size yaklaşacaktır. 

  • Oturduğunuz yere yakın davranmak iletişim için yardımcı olabilir, böylece kedi size yaklaşmak cazip gelecektir. 
  • Bazı kediler çok canayakın ve size hemen yaklaşacak, ancak bazı kediler haftalarca etrafınızda rahat hissetmeyebilir. 

 
Kedinin kokunu koklamasına izin ver. Size yaklaştığında kedi için kapalı bir yumruk tutun. Kapalı eliniz, kediyi kapmak istemediğinizi gösterir ve kokunuzu tanımak için elinizi koklayabilir. 

  • Elinizi de tutabilirsiniz böylece açık olabilir, ancak avucunuzu aşağıya çevirin. 
  • Ayrıca eski tişörtlerinizden veya battaniyelerinizden birini kedinin yaşam alanında bırakabilirsiniz, böylece kokunuza daha çok alışmış olursunuz. 

 
Kediyi sadece etrafınızda rahat göründüğü zaman evcilleştirin. Kediler, kendilerini rahat hissettikleri insanlardan gelen sevgiyi severler, ancak kapılmak veya kapana kısılmaktan hoşlanmazlar. Kediyi kulaklarının arasına veya bıçağının arkasına hafifçe çizmeyi deneyin veya kepçeli avucunuzu kedinin arkasına doğru tamamen geçirin.   

  • Kediler genellikle pençelerine veya karınlarına dokunmaktan hoşlanmazlar, bu yüzden bu alanlardan kaçının. 
  • Farklı şeyler gibi farklı kediler, yavaşça ilerleyin. Çizmeyin ya da çok fazla evcil hayvan bulunmayın ve kedi yaptığınız gibi görünmüyorsa durun. 

Bir oyuncak satın almak veya yapmak, böylece kedi ile oynayabilirsiniz . Yavru kedi olduklarında, kediler avlanma becerilerini geliştirmek için oyunu kullanırlar ve çoğu asla ondan büyümez. İçinde çan bulunan toplar ya da oyuncak fareler gibi oyuncaklar satın alabilir ya da evinizin çevresinde bulduğunuz eşyalardan bir oyuncak yapabilirsiniz. Kediler, çanta ve kutuları, toplanmış kağıtları, gevşek ip toplarını ve bir çubuğa bağlı tüyleri sever. 

  • Kedinin kovalanması için bir lazer işaretçiyi zeminde de hareket ettirebilirsiniz. 
  • Kediniz oyuncaklarla ilgilenmiyorsa, oyuncaklara küçük bir püskürtülen ilaç spreyle spritting yapmayı deneyin. 

 
Kediye ihtiyaçlarını karşılayan bir ortam sunun. Bir kedinin güvende ve güvende hissetmesi gerekir, ancak bunun ötesinde, işlerini yapmak için temiz bir yere, pençelerini keskinleştirmek için bir yere ve kestirmek için çeşitli rahat yerlere ihtiyaçları vardır. Eğer ortamınız bu şeyleri sağlamazsa, kedinin, örneğin, mobilyayı tırmalamak gibi, kötü bir şekilde gördüğünüz gibi davranması muhtemeldir. 

 
Kedinin duruş süresine olan ihtiyacına saygı gösterin. Kediler genellikle bir seferde sadece yaklaşık 5-10 dakika oynarlar, daha sonra yemek, banyo veya şekerleme yapmak için geri çekilirler. Kediniz oynama veya sevişme ilgisini kaybettiğinde, bırak gitsin ve bir süre kendi işini yapsın. Bu şekilde, siz ve kediniz oturumu olumlu bir şekilde bırakacaksınız.  

  • Her oyun oturumu kısa olsa da, her gün birkaç kez oynayabilirsiniz 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir