Kediler İçin İnsan Yemekleri | PET SÖZLÜK

Kediler İçin İnsan Yemekleri

Bazen Paylaşabilirsiniz 

Kedinizin diyetinin büyük kısmı besleyici olarak tamamlanmış bir kedi maması olmalıdır, ancak arada bir tabağında biraz farklılık yapabilirsiniz. Sadece ihtiyacı olan besinlerle kedi dostu atıştırmalıkların nasıl seçileceğini bilmeniz gerekir. 

Kediler Et Yemeli Mi ? 

Kediler et yiyicidir. Güçlü bir kalp, iyi görüş ve sağlıklı bir üreme sistemi için etten protein almaları gerekir. Pişmiş dana eti, tavuk, hindi ve az miktarda yağsız şarküteri eti, onları ödüllendirmenin harika bir yoludur. Çiğ et ise kedinizi hasta edebilir. Bu yüzden kedinize kesinlikle çiğ et vermeniz önerilmez. 

Peki Ya Kepekli Tahıllar ? 

Yulafda kalori başına çok fazla protein var ve hazırlanması da kolay. Kahverengi pirinç, arpa ve buğday meyvelerini de eklemeyi deneyebilirsiniz, ancak önce bunları ezmeniz gerekebilir. Kediler darı ve kuskus gibi küçük tanelerden hoşlanırlar. Sadece verdiğiniz tahılların pişirildiğinden emin olun, böylece kediniz onları tamamen sindirir. Kepekli ekmek kırıntıları da iyi olabilir. 

Kedime Balık Verebilir Miyim ? 

Balıklar, kedinizin gözlerinin için iyidr. Ayrıca böbrek hastalığı ve kalp rahatsızlıklarını önlemesinin yanı sıra birçok omega-3 yağ asidine sahiptir. Konserve veya pişmiş balık bir öğün için gayet iyi. Ama suşi ve çiğ balık yiyorsanız kedinizle paylaşmamalısınız. 

Yumurta ? 

Yumurtalar kediniz için bir başka süper protein kaynağıdır. Ama pişmiş olduklarından emin olun. Çiğ et ve çiğ balık gibi çiğ yumurtalar da kedinize zarar verebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir