Kedi Nasıl Alınır ?

Evinizdeki herkesin kedi almaya hazır olduğundan emin olun. Evinizdeki herkes içeri girip kedinin bakımına yardımcı olabilir, bu nedenle planınızı önceden görüşmek iyi bir fikirdir. Ebeveynlerinizi veya başkasını bir kedi almanıza izin vermeye ikna etmeye çalışıyorsanız, bundan sorumlu olacağınızı ve bunun için nasıl bakılacağına ilişkin araştırmanızı yaptığınızı bilmelerini sağlayın.


Bazı kediler on beş yirmi yıl veya daha fazla yaşayabilir. Bir kedi almadan önce, sizin veya ailenizin bir hayvana o kadar uzun süre bakmaya istekli ve bağlı olduklarından emin olun. Örneğin, aileniz çocuk olarak bir kedi almanıza izin verirse, daha sonra hareket ederseniz sizin veya birisinin kediyle ilgilenebileceğinden emin olun.


Kedinizle zaman geçirmeye hazır olun. Kediler nispeten bağımsızdır ve günün parçaları için yalnız kalmaya devam edebilir. Ancak, yine de çok fazla dikkat ve oyun zamanlarına ihtiyaçları vardır, bu nedenle ailenizin ve / veya ailenizin yapabileceğinden emin olun.


Bir kedinin maliyetini karşılamak için hazırlıklı olun. Bir kedi satın alma maliyetinin ve ihtiyaç duyduğu sarf malzemelerinin yani sıra, kedinin ömrü boyunca yiyecek, yiyecek, tedavi, barınak, oyuncak ve veteriner bakımı sağlamanız gerekecektir.
2Ne tür bir kedi istediğinizi düşünün. Çok farklı kedi türleri var. Bazı insanlar Maine Coon, Abyssinian, Prusya Mavisi, Angora veya Siyam gibi belli bir cinsle ilgilenmektedir. Bununla birlikte karışık cins kediler harika evcil hayvanlardır. Ayrıca bir kediyi yavru kedi olarak mi yoksa daha eski bir tane mi almak istediğinizi de düşünmelisiniz.


Belirli bir cinsle ilgileniyorsanız, bir tane almadan önce araştırın. Her cins görünüm ve davranış açısından benzersizdir. Birçok cinsin özel ihtiyaçları vardır ve / veya tıbbi sorunlara eğilimlidirler, bu nedenle bu endişelere hazırlanmak isteyeceksiniz.
Karışık cins kediler daha sağlıklı yaşamlar yaşayabilir ve çok cana yakın ve sadık evcil hayvanlar yapabilir. Ayrıca, belirli bir cinsin safkan kedilerinden daha kolay bulunur ve çok daha ucuzdur.


Eve yavru kedi getirirseniz, büyütür ve yoldaki davranışını keşfedersiniz. Eğer daha yaşlı bir kedi satın alır veya evlat edinirseniz, başından beri mizaç hakkında daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir