Kedi Mamaları

Kedi Maması

Kediler, proteinden karbonhidrata kadar her şeyi sunan çeşitli mamaları yemekten zevk alır. Bir kediyi evlat edinmeye hazırlanıyorsanız, muhtemelen hangi mamaları yiyebileceğini merak ediyorsunuzdur. Kedinizi hangi mamalarla beslemeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ne Tür Mamalar Kediler İçin Uygundur ?

Kediler zorunlu etçildir, başka bir deyişle et yiyicidir. Araştırmacılar, “Diyetlerinin bir kısmı hayvaan kaynaklarından (protein) geldiğinde kediler gerçekten iyi gelişiyor” diye açıklıyorlar.

Kediler Ne Yiyebilir ?

Kedilerin protein yemeleri gerekir. İnsan ve köpeklerin aksine, protein kedilerin diyetindeki ana enerji kaynağıdır. Ancak bu, kedilerin tahıl, sebze ve meyve yiyemedikleri anlamına gelmez. Kediler tüm bu yiyecekleri yiyebilir. Bazılarını sindirmeleri ise onalr için daha kolaydır.

Kedi Mamalarının Faydaları Nelerdir ?

Kediler, çeşitli yiyeceklerden besinleri sindirebilir ve kullanabilir. Hayvan beslenme uzmanları bunu bilir ve kedilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tarifler oluşturur. Seçtikleri bileşenler kedilere faydalıdır, lezzetlidir ve kolayca sindirilebilirdir.

Kedimi Nasıl Daha Az Seçici Bir Yiyici Yapabilirim?

Kediniz seçici mi, yoksa sıkılıyor mu? Kediler yemek zamanında sıkılabilirler. Kediniz yemeklerinden sıkıldığında, yemeğini reddetmeye başlayabilir. Ama yemek sürecini ilginç tutarsan, daha az seçici olabilir. “Kediler genellikle çeşitliliği sever”. Sahipler sık sık yeni yiyecekler getirerek “yemek” sevgisini aşılayabilirler. “Kedi sahiplerinin bunu yapmasının kolay bir yolu, tam ve dengeli bir kuru kedi maması ile beslemek ve yanına sevebileceği sebzeleri takviye etmektir. Ayrıca “Islak mamalar, çok çeşitli tatlara sahip olma eğilimindedir” bu da kedilere çekici gelecek ve yeme alışkanlıklarını düzenleyecektir.

Kedilerin Bir Beslenme Rutinine İhtiyacı Var Mı?

Bazı kediler bir beslenme rutinine ihtiaç duyarken bazıları duymaz. Ancak kediniz aşırı kilolu ise, beslenme zamanlarını ve miktarlarını ayarlayın, kilo vermesine yardımcı olmanız gerekebilir. Genel olarak, kedilerin gün boyunca yemek yedikleri bilinmektedir. Kuru yiyecekler yenmesi için sürekli dışarıda bırakılabilir, ancak ıslak yiyeceklerin bütün gün dışarıda bırakılmaları güvenli değildir. Bu nedenler ıslak mamalar belli rutinlerle verilmeli ve ardından kaldırılmalıdır.

Kediler Mamaların Yanı Sıra Ne Yiyebilir?

Kedinizi besleyebileceğiniz birçok yiyecek vardır. Ancak en sevdiklerinden bazıları şunlardır;

  • Yaban Mersini
  • Yumurta
  • Kavun

Kedimi Ne İle Beslemeliyim?

Kedinizi beslemeniz gereken şey onun ihtiyacına bağlıdır. Kedinizin tarzına göre karar vermelisiniz.

Çok çeşitli ve sağlıklı kedi mamaları ve çok daha fazlası için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kedi Maması Satın Almak İstiyorsanız= https://www.petburada.com/kedi-mamasi Gönül Rahatlıyla Alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir