Kakadu Papağanı | PET SÖZLÜK

Kakadu Papağanı

Kakadu Papağanı  

Kakadu Papağanı, çarpıcı tüyleri, çeşitli beyaz, pembe, gri ve siyah tonlarıyla diğer papağan türlerinden sıyrılıyor. Evde beslenen Kakadu Papağanı, genellikle son derece sosyal yapıları ve sınırda bulunan saplantılı yaşamlarında insanların etrafında olmaları nedeniyle “cırt” kuşlar olarak adlandırılır. Kakadu Papağanı’nın büyüklüğü orta ile büyük arasında değişmektedir. 

Bölge / Doğal Yaşam Alanı 

Cacatuidae familyasına ait 21 tür Kakadu vardır. Çeşitli kakadu türlerinin Avustralya, Endonezya, Solomon Adaları ve Yeni Gine’de doğal yaşam alanları vardır. 

Kakadu Papağanı Bakımı ve Beslenmesi 

Bir kakadunun, yalnızca kaçmasını engellemek için değil aynı zamanda kuşun onu parçalamasını önlemek için iyi oluşturulmuş bir kafes gerekir. Bir kakadu papağanının çiğnemek ve ısırmak için düzenli olarak uygun bir ürün tedarikine ihtiyacı olacaktır. Kakadu Papağanları, diğer evcil papağan türlerinden daha saygılı olma eğilimindedir, ancak çok fazla ilgi bekler, aksi halde kuş dikkat çekmek için çığlık atabilir.  

Kakadu Papağanları için yiyecekler yeterince  besleyici olmalıdır çünkü bu tür özel br türdür ve öze diyete ihtiyaç duyar. Kakadular, eğlenceyi seven, zeki ve enerjik papağanlardır ve yiyecekleri bu özellikleri yansıtmalıdır. Yabani kakadular, tohumlar, fındıklar, hindistancevizi ve tahıl mahsulleri ile bütün gün beslenir. Tüm arkadaş papağanlarında olduğu gibi, kakadular tek başına kuş tohumuyla beslenemez.  

Kakadu Papağanı bakması zahmetli ve özel bir paapğandır. Evde yeterince süre geçirmiyorsanız bir kakadu papağanı edinmemelisiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir