Hamster Beslemenin Avantajları ve Dezavantajları | | PET SÖZLÜK

Hamster Beslemenin Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

Bu canlıları beslemenin sessiz olmaları özellikle de bazı arkadaşların ailem ses çıkarması Nedeniyle besleme izin vermiyor şekliniz sorular ya da yorumlar geliyordu. Ailesi İzin Vermeyen Arkadaşlar vardır. O arkadaşlara sessiz olmasından dolayı hamster beslemesini Tavsiye edebilirim. Çünkü çok sessiz canlılar akşamların nadir olarak ses çıkartıyorlar. Hani Yiyecekleri yerken ya da bir yerlere tırmanma sesi, aynı şekilde oyuncakları olur. Çarkları falan Oluyor onu da dönerken çok hafif ses çıkartabiliyor. Ama Kuşlar gibi değil yani çok sessiz Canlılar kendi hallerinde. Yaşam Sürdürüyorlar.

O yüzden size önerebileceğim canlı türü hamster beslemeniz yine tüy sorunu Yaşayan Arkadaşlar vardı tüy döktüğü için ailesi kuş beslemesine izin vermiyormuş yine bu arkadaşlarla Hamsterların tüy sorunu olmadığı için hamster besleyebilirsiniz zaten tüy sorunu olsa bile Kafesin tabanında Kalıyor tüyler bir sıkıntı yaşamazsınız. Öğrenci arkadaşlarım vardı bütçede Sıkıntı yaşayan bütçesi kısıtlı olduğu için kuş beslemeyen arkadaşlarım Vardı yine uygun
Bütçeli beslenebilecek için, hamster beslenmenizi öneririm Yaklaşık 10-15 TL gibi bir fiyata Piyasada hamster bulabilirsiniz yani almak da çok uygun, arkadaşlar maması da çok uygun Kilosu yaklaşık 6 liraya alınıyor ve bir buçuk aylık bir sürede de gidiyor. Bulduğunuz havuç Marul gibi meyve sebzelerde bir canlıya verebiliyorsunuz. Elma kabuğu gibi yani
Çok ekonomik, masraflı değildir.

Dezavantajları

2 yıl gibi bir süre yaşaması dezavantalarından bir tanesi, alırken mesela çocuğunuza Alıyorsanız kısa ömürlü olduğunu söyleyerek alın. Çünkü 2 yıl Sonra öldüğü zaman gerçekten Çok üzüntülü anlar yaşayabilir. Bunu göz Önünde bulundurarak almalısınız. Ikinci olarak Dezavantajı tabi ki kötü Koku, tüm canlılarda olabilir. Evcil hayvanların hepsinin olabiliyor.
O zaman kötü kokuya karşı temizlemediğimiz zaman kötü koku ile Karşılaşabilirsiniz. Ancak Temizliğini düzenli yaptığınız takdirde bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız.
Talaşını Falan düzenli olarak temizlediğiniz takdirde hiçbir, koku sorunu yaşayacağınızı
Tahmin etmiyorum.
Yemi Biraz kokuyor ama o da çok fazla hissedilmiyor, yani geniş bir alanda beslerseniz çok Fazla koku sorunu olmaz bu canlıların ama yine kokuyu dezavantaj olarak düşünebiliriz. Hafif Kokusu var illaki tüm canlılarda olduğu gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir