Ginepig Hamilelik ve Çiftleşme Dönemi

Ginepig Hamilelik ve Çiftleşme Dönemi

Arkadaşlar oldukça obur olan bu sevimli hayvanlar çok fazla yemek ister kuru ot kuru Yonca ve kuru mamalar Metabolizmasını oldukça koruyup iyi hissetmesini sağlar. Fazla yeşillik vermeniz ishal olup ölümüne yol Açabilir. Mutlu olarak yaşamayı seven bu hayvanlar 3. aydan itibaren üremeye hazır olmasına karşın 6 Aylıktan yaşlı ve hiç hamile kalmamış kişiler için tehlikeli olabilir. Dişi erkeğini 15 gün aralıklarla 1 gün Boyunca kabul eder. Bununla birlikte bugünün dışında erkeğine kötü davranmaz Hatta iyi anlaşıyorsa erkekle Birlikte çiftleşince kadar durabilir gebelik sureleri ortalama 58 ile 62 arasındadır. Yavrularda olduklarında Kürkleri dişleri ve pençeleri de görme yetenekleri son derece gelişmiştir. Doğumdan birkaç gün sonra katı Yiyecek yiyebilirler. Fakat emzirmeye devam ederler. Erkek yavrular

Doğumdan 2 3 hafta sonra dişileri ile kur Yapmaya başlarlar ortalama yavru sayısı 2 ile 8 arasındadır. Eğer yavru sayısı az ise yavruların ebatları büyük Olduğundan doğum sırasında bazı zorluklar çıkabilir bu ölüme de neden olabilir çok sayıda yavru hayatta Kalsa bile Bunlardan en zayıf olanları yetersiz bakımdan dolayı ölebilirler dişi yavrular doğumdan 3 hafta Sonra doğurganlığa ulaşabilirler bu durum onlar için çok tehlikelidir. Çünkü hem kendi gelişimleri hem de Yavruların gelişimi için beslenmek zorundadırlar Daha önce hamile kalmamış ve 6 aylıktan büyük olan dişiler İçin hamilelik Çok riskli olabilir doğum kanalı yeterince gelişmediği için distosi olabilirler ve bunun sonucunda Ölebilirler dişiler doğum yaptıktan yaklaşık 12 saat sonra tekrar hamile kalabilir. Fakat bu dişi için işte sağlıklı Değildir. hamilelik zehirlenmesi birçok dişi bireyin başına gelen ve ölümle sonuçlanabilen bir rahatsızlıktır.
Belirtileri iştahsızlık halsizlik ilerleyen aşamalarda nöbet halleri ile birlikte gelen ölümdür. Bu rahatsızlık Genellikle çok sıcak iklimlerde görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir