Fransız Bulldog Özellikleri

Fransız Bulldog ilk köpek sahipleri için iyi bir seçim mi?

Fransız Bulldoglar ilk kez sahipleri için mükemmel bir seçimdir. Harika arkadaşlar ve aile hayvanlarıdır, çünkü çevrelerinde olup biten her şeye dahil olmaktan hoşlanırlar.

Fransz Bulldog av sürer mi ?

Fransız Bulldoglar oldukça yüksek bir av sürüşüne sahip olabilirler ve özellikle onlardan daha küçük ve daha zayıfsa, hareket eden her şeyi kovalamayı severler. Bu nedenle, küçük evcil hayvanların ve bilmedikleri hayvanların etraflarındayken özen gösterilmelidir. Yürüyüşte dışarı çıktıklarında, Fransız Bulldogların, karşılaşabilecekleri daha küçük hayvanlardan sonra kaçma şanslarının çok az olduğu alanlarda potansiyel olarak serbestçe koşmalarına izin verilmelidir. Ayrıca Fransız Bulldog’ların “gitme” sözünde iyi eğitilmiş olmaları da önemlidir, böylece çağrıldığında sağır bir kulak çevirmek yerine “hatırlama” komutuna cevap verirler.

Peki ya oyunculuk ?

Fransız Bulldogların en sevimli özelliklerinden sadece bir tanesi olan  ve yıllarca cinsin neden bu kadar popüler hale geldiklerini sahiplerine hatırlatan “palyaçoluk” sıfatı onların ne kadar oyuncu olduğunu anlatır nitelikte.

Uyumluluk ne durumda ?

Fransızlar çok iyi adapte olan küçük köpeklerdir; yani, bir evde mutlu bir şekilde yaşarlar, bu da doğru günlük egzersiz yapmalarını sağlar. Sıkılmış bir Fransız Bulldog, genellikle kendilerini kendi başlarına kaldıklarında evin etrafında yıkıcı ve gürültülü hale gelebilirler.

Peki ya ayrılma endişesi ?

Fransızlar, sahipleri ile çok güçlü bağlar kurarlar ve bu nedenle, herhangi bir süre kendi başlarına bırakıldıklarını görürlerse, ayrılık kaygısı olarak bilinen bir durumdan muzdarip olabilirler. Bu nedenle, herkes dışarıda olduğunda bir kişinin evde kaldığı hanelere daha uygundur.

Havlamayı aşmaya ne dersiniz?

Fransız Bulldogların çok sesli oldukları bilinmemektedir, ancak bir köpek ihmal edilmiş veya çok uzun süre kendibaşına bırakılmısa gürültücü olabilir, dikkat çekmek için havlamaya başlayabilir. Aynı şey şımarık köpekler için de söylenebilir.Fransızlara küçük yaşlardan itibaren havlamaması öğretilmeli ve bu her zaman yavaşça yapılmalı. Ancak köpekleri korkutmadan sıkıca yapılmalıdır, böylece onlardan ne beklendiğini anlarlar.

Fransız Bulldoglar su sever mi?

Fransız Bulldoglar özellikle suya düşkün değildir ve çok iyi yüzücüler değildir. Aslında, bir Fransız’ın bir nehre, gölete veya başka bir su türüne düştüğünde “taş gibi batacağını” söylemek doğru olur.

Fransız Bulldoglar iyi bekçi köpekleri mi?

Bir Fransız Bulldog kapının önünde ziyaretçiler olduğunda veya yabancılar olduğunda, hemen sahibine haber verir. Ancak sosyal durumları nedeniyle en iyi bekçi köpekleri değiller.

Zeka / Eğitilebilirlik

Fransız Bulldoglarda, zaman zaman biraz inatçı izlere rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte, eğitimlerinin erken başlaması gerekir çünkü tuvalet eiğitimleri zaman alabilir.

Bu nedenle, bazen onlardan ne istendiğine odaklanmak için çok sabır ve biraz daha zaman gerekir. Akılda tutulması gereken şey, bu köpeklerin sahiplerini küçük pençelerinin etrafına nasıl saracaklarını bilmeleridir, bu da onları eğitirken dikkate alınması gereken bir şeydir.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Genellikle diğer hayvanlar ve aile evcil hayvanlarıyla iyi geçinir. Erken sosyalleşme, eğlenceli doğalarını geliştireceği için çok önemlidir. Ayrıca, her yaştan çocuklarla son derece iyi geçinen bir cins oldukları için de dikkat çekmektedirler çünkü bir ailenin genç üyelerine karşı her zaman çok fazla sabır ve nezaket gösterirler.

Bununla birlikte, herhangi bir bulldog köpek ilk önce herhangi bir agresif davranıştan kaçınarak daha önce hiç karşılaşmadığı başka bir hayvan veya köpeği karşıladığında, işleri yavaş, sessiz ve yumuşak bir şekilde halleder. Bir Fransız, aile kedisiyle büyüdüyse, genellikle birbirleriyle güçlü bağlar oluştururlar. Yüksek av sürüşleri sayesinde küçük hayvanların ve evcil hayvanların etraflarındayken özen gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir