Fransız Bulldog Bakımı Nasıldır | PET SÖZLÜK

Fransız Bulldog Bakımı Nasıldır

Fransız Bulldog Bakımı

Diğer cinslerde olduğu gibi, Fransız Bulldogların ciltlerinin sıkıntısına maruz kaldıklarını akılda tutarak katlarının ve cildinin en iyi durumda tutulmasını sağlamak için düzenli olarak tımar edilmesi gerekir. Ayrıca düzenli günlük egzersiz yapmaları gerekir, böylece formda ve sağlıklı kalırlar. Bunun da ötesinde, Fransızların tüm beslenme ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için yaşamları boyunca kaliteli bir diyetle beslenmeleri gerekir.

Fransız Bulldog yavrusu için bakım nasıl yapılır ?

Fransız Bulldog yavruları, inanılmaz derecede sevimli olmasının yanı sıra, eğlencelilerdir, ancak genel olarak tuvalet eğitimi ile başa çıkmaları uzun zaman alabilir.

Eve ilk geldiklerinde yavruları çok uzun süre yalnız bırakmamak önemlidir.  İnsanlar birkaç gün etrafta olacakları zaman onları eve getirmek en iyisidir. Etraflarında olmanız onların daha az endişeli hissetmelerine yardımcı olacak ve gruplarını terk etme ve yeni bir eve yerleşme geçiş sürecinde onlara yardım edecektir.

Sessiz bir alan oluşturmak da önemlidir çünkü yavru köpeklerin yoğun oyunların arasında uyku süresine ihtiyaçları vardır.

Ayrıca, yavru köpek eğitimine mümkün olduğunca erken başlamak önemlidir; bunlar, onları tımarlamak, pençelerine, tırnaklarına ve kulaklarına dokunmak, dişlerini temizlemek ve nasıl yapılacağı konusunda hazırlık yaparken bir tasma veya koşum takımı giymeye alışmalarını sağlamaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, eğlenceli hale getirmektir. Ancak, daha sonra davranışsal sorunlara yol açabilecek köpeğinizi çok fazla “şımartmamak” da önemlidir. Temel kurallar ve sınırları belirlemek, ayrıca bir beslenme rutini oluşturmak, yavru köpeklerin yeni çevrelerine alışma sürecinin bir parçasıdır.

Tımar

Bir Fransız’ın düzenli olarak bakıma ihtiyacı var ve ideal olarak bunun köpeğin kuyruğuna özel dikkat göstererek haftalık olarak yapılması gerekiyor. Köpeğin kuyruğunun altı da temizlenmelidir. Köpeğin kuyruğunun altını temizlemenin en iyi yolu nemli bir bez kullanmak ve bölgeyi nazikçe kurulamaktır.

İdeal tımar rutini

Kulaklar, tırnaklar ve vücut her 4-8 haftada bir kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

Bir Fransız bulldogun gözünün etrafındaki kıvrımlar ve kapaklar yumuşak ve nemli bir bezle her gün hafifçe temizlenmelidir. Temizlemesi zor olabilecek bakteriyel enfeksiyonları önlemek için katların ve fleplerin temiz ve kuru tutulması çok önemlidir.

Kulaklar her ay kontrol edilmeli ve gerektiğinde temizlenmelidir.

Bir Fransız’a yalnızca her 6 ila 8 haftada bir banyo yaptırmak en iyisidir, İhtiyacınız olan araçlar,bir saç bıçağı, daha yumuşak, kıl veya çelik bir pim fırçası, ikisi bir arada tarak, sıvı dolaştırıcı.

Egzersiz

Brakiefalik bir cins olan Fransız bulldog, çok sıcak havalarda aşırı egzersiz yapmamalı, çünkü sadece nefes almakta zorlanmayacaklardır, aynı zamanda hızlı bir şekilde aşırı ısınabilirler ve bu, hipotermiden muzdarip bir köpeğe yol açabilir. Enerjik ve canlı küçük köpeklerdir, yani bu formda ve sağlıklı kalmaları için günlük en az 1 saatlik egzersiz yapmaları gerektiği anlamına gelir yoksa çok fazla kilo almaya başlayabilirler. Daha çok uzun yürüyüşlerden ziyade kısa yürüyüşler yapıldığında daha iyi performans gösterirler ancak aynı zamanda yürüyüşler için çıkarılmaları arasında gün boyunca birçok etkileşimli oyun oynanmalıdır.

Fransızlar köpek sporlarına katılmak için inşa edilmemiştir ve mizaçları itaat yarışları gibi şeylere tam anlamıyla uymaz çünkü doğası gereği bağımsızdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir