Araç İçinde Köpek Güvenliği | PET SÖZLÜK

Araç İçinde Köpek Güvenliği

Köpekler İçin Araç İçi Güvenlik 

Köpeğinizin uzun bir yolculuğa çıkması veya köpek parkına kısa bir seyahat yapıyor olması onun için farketmez; Köpeğinizi arabaya doğru şekilde yerleştirmeniz önemlidir. 

Köpeğinizi güven altına almak sadece onu güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda sizi rahatsız etmesini önler. Bu da sizi güvende tutar. Piyasada sayısız köpek kotuğu ve güvenlik ürünü var, ancak doğru olanı bulmak çok zor olabilir. Uzmanlarımız, sürüşünüz ne kadar kısa olursa olsun, sizi ve güvenilir yardımcı pilotunuzu güvende tutmak için tavsiyelerde bulunuyor. 

Bu tavsiyeleri sizler için derledik. 

Araba Güvenliği İpuçları 

1. Eğitim 

Bu listenin köpek emniyet kemeri gibi bir ürünle başlamasını beklemiş olabilirsiniz, ancak kapsamlı eğitim çok önemlidir. İyi eğitimli bir köpek, arabada daha az dikkat dağıtmaya neden olacak ve bu da kaza riskini önemli ölçüde azaltacaktır. 

Köpeğinizin arabadan korkması ya da bir araca binme konusunda aşırı derecede heyecanlanması doğaldır, yavaş ve kademeli bir eğitimle başlayın. Arabaya girip çıkmaya, kapıların seslerine, motora ve kornaya alıştırın. 

Yavaş yavaş köpeğiniz arabada nasıl davranacağınızı öğrenecek ve bu da ikinizi de güvende tutmanıza yardımcı olacaktır. 

2. Emniyet Kemeri 

Piyasada köpek güvenliği için pek çok ürün var, ancak tüm ürünler eşit değil. Seçtiğiniz ürünün köpeğinize uygun olduğundan emin olmak için araştırmanızı yapın. 

Köpek emniyet kemerleri ve araba kayışları en popüler seçeneklerden ikisidir. Aracınızdaki mevcut emniyet kemeri tokalarını tam tıklarlar. Bu ürünler, köpeğinizin bir miktar hareket etmesine izin verebilir, ancak oturduğu yerde güvenli olmasını sağlar. 

Ancak eğer ani bir duruş yaparsanız veya çarpışmadaysanız, bir köpek emniyet kemeri veya kayışı güvenliği sunmaz. Aslında, bu parçalardan bazıları doğru şekilde korunmazsa, hem sizi hem de köpeğinizi yaralayabilir. 

3. Hazırlanma 

Kısa bir yolculuk veya uzun bir yolculuk olsun, hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Köpeğinizin normal tasmasını veya emniyet kemerini kesinlikle unutmayın. 

Bol miktarda yiyeceğiniz ve temiz suyunuzla birlikte, bir yemek kabı ve dökülmeye karşı dayanıklı su kabı bulunduğundan emin olun. Beslenmelerine zaman ayırmanız gerekebilir, köpeğiniz boş mideyle seyahat etmekten rahatsız oabilir.  

Yolculuk uzunluğuna göre göz önünde bulundurulacak diğer öğeler şunlardır: 

Köpeğinizin ihtiyaç duyabileceği ilaçlar 

Bir battaniye veya köpek yatağı 

Fırça ve diğer bakım malzemeleri 

Oyuncaklar  

Köpeğinizin sandığı veya köpek kulübesi 

Bunlardan hangilerine ihtiyacınız olabileceğine önceden karar vermeli ve ona göre yola çıkmaya özen göstermelisiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir